Associate Members' Cup   
2010-2011
   


Sunday 3rd April
  Final  Brentford 0-1 Carlisle United 40476
 
Tuesday 8th February
  Area Final Second Leg Huddersfield Town 3-0 Carlisle United 6528
 
Monday 7th February
  Area Final Second Leg Exeter City 1-2 Brentford 5322
 
Tuesday 18th January
  Area Final First Leg Carlisle United 4-0 Huddersfield Town 3706
 
Monday 17th January
  Area Final First Leg Brentford 1-1 Exeter City 3093
 
Tuesday 14th December
  Area Semi-Final  Brentford 0-0 Charlton Athletic   (3-1 pens) 2783
  Area Semi-Final  Bristol Rovers 2-2 Exeter City
  Area Semi-Final  Tranmere Rovers 0-2 Huddersfield Town 2598
 
Tuesday 30th November
  Area Semi-Final  Carlisle United 3-1 Sheffield Wednesday 3149
 
Wednesday 10th November
  Area Quarter-Final  Sheffield Wednesday 4-1 Hartlepool United
 
Tuesday 9th November
  Area Quarter-Final  Bury 0-1 Tranmere Rovers 1961
  Area Quarter-Final  Carlisle United 3-1 Crewe Alexandra 2142
  Area Quarter-Final  Plymouth Argyle 1-2 Exeter City 9431
  Area Quarter-Final  Rotherham United 2-5 Huddersfield Town 2185
  Area Quarter-Final  Southend United 0-1 Charlton Athletic 4373
  Area Quarter-Final  Swindon Town 1-1 Brentford   (2-4 pens) 3469
  Area Quarter-Final  Wycombe Wanderers 3-6 Bristol Rovers 1591
 
Tuesday 26th October
  Second Round  Tranmere Rovers 0-0 Stockport County
 
Wednesday 6th October
  Second Round  Burton Albion 1-2 Rotherham United 1360
  Second Round  Sheffield Wednesday 2-2 Chesterfield 15003
 
Tuesday 5th October
  Second Round  Barnet 1-3 Southend United 1356
  Second Round  Bristol Rovers 1-0 Aldershot Town 4050
  Second Round  Bury 0-0 Shrewsbury Town 1944
  Second Round  Carlisle United 2-2 Port Vale 2273
  Second Round  Cheltenham Town 0-2 Plymouth Argyle 1597
  Second Round  Colchester United 0-2 Wycombe Wanderers 2379
  Second Round  Hartlepool United 1-0 Bradford City 1728
  Second Round  Hereford United 0-3 Exeter City 1286
  Second Round  Huddersfield Town 3-2 Peterborough United 2904
  Second Round  Leyton Orient 0-0 Brentford   (4-5 pens) 1152
  Second Round  Macclesfield Town 2-4 Crewe Alexandra 1103
  Second Round  Milton Keynes 1-2 Charlton Athletic 3773
  Second Round  Swindon Town 2-0 Torquay United 3625
 
Wednesday 1st September
  First Round  Brighton and Hove Albion 0-2 Leyton Orient 3124
  First Round  Sheffield Wednesday 2-1 Notts County 10551
 
Tuesday 31st August
  First Round  AFC Bournemouth 0-0 Torquay United
  First Round  Aldershot Town 2-0 Oxford United
  First Round  Charlton Athletic 1-0 Dagenham and Redbridge
  First Round  Hartlepool United 4-0 Northampton Town
  First Round  Macclesfield Town 1-0 Morecambe
  First Round  Oldham Athletic 0-1 Shrewsbury Town
  First Round  Port Vale 2-1 Rochdale
  First Round  Rotherham United 1-0 Lincoln City 1677
  First Round  Southampton 0-3 Swindon Town
  First Round  Southend United 0-0 Gillingham
  First Round  Stevenage 0-1 Brentford
  First Round  Tranmere Rovers 1-1 Accrington Stanley
  First Round  Walsall 1-2 Chesterfield
  First Round  Yeovil Town 1-3 Exeter City