Associate Members' Cup   
2013-2014
   


Sunday 30th March
  Final  Chesterfield 1-3 Peterborough United 35663
 
Tuesday 18th February
  Area Final Second Leg Chesterfield 0-1 Fleetwood Town 6358
 
Monday 17th February
  Area Final Second Leg Swindon Town 1-1 Peterborough United 6825
 
Wednesday 5th February
  Area Final First Leg Peterborough United 2-2 Swindon Town 3312
 
Tuesday 4th February
  Area Final First Leg Fleetwood Town 1-3 Chesterfield 3508
 
Tuesday 10th December
  Area Semi-Final  Fleetwood Town 2-1 Rotherham United 2224
  Area Semi-Final  Newport County 0-3 Peterborough United 1765
  Area Semi-Final  Oldham Athletic 1-1 Chesterfield 3534
  Area Semi-Final  Swindon Town 1-1 Stevenage 3804
 
Wednesday 13th November
  Area Quarter-Final  Fleetwood Town 2-0 Carlisle United 2446
 
Tuesday 12th November
  Area Quarter-Final  Chesterfield 3-0 Rochdale 2897
  Area Quarter-Final  Hartlepool United 1-2 Rotherham United 2911
  Area Quarter-Final  Newport County 3-0 Portsmouth 2849
  Area Quarter-Final  Oldham Athletic 5-1 Notts County 2646
  Area Quarter-Final  Peterborough United 1-0 Dagenham and Redbridge 4830
  Area Quarter-Final  Stevenage 3-2 Leyton Orient 1532
  Area Quarter-Final  Swindon Town 2-1 Wycombe Wanderers 3940
 
Tuesday 8th October
  Second Round  Crawley Town 2-3 Newport County 1350
  Second Round  Fleetwood Town 4-0 Crewe Alexandra 1928
  Second Round  Leyton Orient 0-0 Coventry City 2151
  Second Round  Mansfield Town 0-1 Chesterfield 4834
  Second Round  Morecambe 0-0 Carlisle United 2297
  Second Round  Oxford United 1-2 Portsmouth 3697
  Second Round  Peterborough United 2-1 Brentford 5261
  Second Round  Port Vale 0-1 Rochdale 2612
  Second Round  Preston North End 0-2 Oldham Athletic 5987
  Second Round  Sheffield United 0-1 Hartlepool United 4189
  Second Round  Southend United 2-5 Dagenham and Redbridge 3236
  Second Round  Stevenage 2-1 Milton Keynes 1456
  Second Round  Swindon Town 2-1 Plymouth Argyle 4211
  Second Round  Wolverhampton Wanderers 0-0 Notts County 7166
  Second Round  Wycombe Wanderers 2-1 Bristol City
  Second Round  York City 0-3 Rotherham United 2372
 
Wednesday 4th September
  First Round  Bristol City 2-1 Bristol Rovers 17888
 
Tuesday 3rd September
  First Round  Brentford 5-3 AFC Wimbledon 4189
  First Round  Cheltenham Town 3-3 Plymouth Argyle 1236
  First Round  Crewe Alexandra 1-0 Accrington Stanley 2077
  First Round  Dagenham and Redbridge 4-1 Colchester United 1050
  First Round  Exeter City 0-2 Wycombe Wanderers 1654
  First Round  Gillingham 1-3 Leyton Orient
  First Round  Hartlepool United 5-0 Bradford City 1740
  First Round  Milton Keynes 2-0 Northampton Town 4299
  First Round  Notts County 1-0 Burton Albion 1240
  First Round  Port Vale 2-1 Bury 2351
  First Round  Scunthorpe United 0-0 Sheffield United 2352
  First Round  Shrewsbury Town 1-4 Oldham Athletic 1748
  First Round  Torquay United 0-0 Portsmouth 1951
  First Round  Tranmere Rovers 1-2 Fleetwood Town 1937
  First Round  Wolverhampton Wanderers 2-2 Walsall 13481